Симптоми грипу

Грип – дуже серйозне і небезпечне інфекційне захворювання, яким може захворіти кожен з нас. Останніми роками в Україні тільки реєструється до 8 млн хворих на грип і ГРВІ, на самій же справі їх на багато більше. Щороку дослідники реєструють декілька нових штамів хвороби, інфекція дуже легко передається від людини до людини. На сьогодні існує близько 2200 різновидів мутацій цього вірусу.

Найперші ознаки грипу дуже схожі на інтоксикацію. Інфікований відчуває різке і нічим не мотивоване погіршення самопочуття. З’являється головний біль, висока температура, біль в м’язах і інші ознаки, про які мова піде нижче.

Симптоми грипу

Як відбувається зараження?

Існує три різновиди грипу А, В, і С. найпоширенішим і підступнішим є грип типу А. Штами вірусу А постійно міняються, і як правило, саме цей штам викликають масштабні епідемії і пандемії. Епідемією прийнято називати спалах захворювання при його поширеності вище певного рівня для цього регіону, а пандемією воно стає, коли переходить межі держави, в якій виникла. Віруси типу А можуть передаватися від людини до людини, і від тварин до людини. Віруси грипу В рідше поширюються в пандемії, але можуть викликати важкі форми захворювання.

Джерелом вірусу є заражений. Передається вірус декількома шляхами:

  1. повітряно-краплинним, через чхання і кашель. Радіус поширення – до 2-х метрів.
  2. контактно-побутовим: наприклад, через дверні ручки, іграшки, посуд, предмети індивідуальної гігієни, постільну білизну і так далі

Від моменту зараження до появи перших симптомів може пройти від декількох годин до 3-х днів. Але вже в перші години після зараження, будучи носієм, людина може заражати інших. Один хворий грипом може за день заразити сотні людей, працюючи в колективі, заходячи в громадський транспорт, або торговий центр.

Основні симптоми грипу

Розпізнати грип зазвичай вдається практично відразу – його істотна відмінність від застуди в тому, що самопочуття погіршується різко і досить сильно.

  1. Значно підвищується температура тіла. Температура може зростати до небезпечних 39-40 градусів. Підвищення температури тіла частенько супроводжується ознобом (тремтіння в тілі, почуття холоду). Збувати її не коштує, оскільки це природна реакція організму, спрямована на боротьбу з вірусом.
  2. Загальна слабкість і втома. Цей симптом викликаний тим, що організм витрачає багато сил на боротьбу з вірусом.
  3. Кашель. При грипі кашель може бути, а може і не бути. Якщо він виникає, то на 3-5 діб після зараження, він сильний і виснажує. Нотоглотка запалюється, при кашлі вона ще більше дратується і на ній можуть виникати невеликі ранки.
  4. Головний і м’язовий біль. Виникнення таких дискомфортних відчуттів – наслідок життєдіяльності хвороботворних вірусів, і розвиток інтоксикації організму.
  5. Процеси в носоглотці. З самого початку захворювання носоглотка червоніє, з’являється набряклість, слизова оболонка стає сухою. Виділення з’являються через 2-3 дні після початку захворювання.

Провести діагностові самостійно допоможе Cito Test Грип – він відрізняється високою точністю (99,9%), простотою використання і своєчасністю отримання результатів. Отримати результат можна через 10 хвилин після проведення. Після проведення тесту обов’язково звернетеся до доктора: самолікування грипу надзвичайне небезпечно для здоров’я і життя.

Доставка Новою поштою, Укрпоштою

Оберіть місто, де бажаєте придбати Тест на грип