Перші ознаки грипу: що робити

При грипі однозначно протипоказано самолікування: тільки лікар може призначити необхідні ефективні медикаменти. Але це ні в якому разі не означає, що ніяк не можна полегшити стан хворого. Можна і навіть потрібно. Але так як спектр ліків при грипі досить широкий, ніяких спеціальних препаратів без контролю лікаря приймати не варто.

Грип – небезпечне для людини захворювання, яке в ряді випадків може переростати в повноцінну епідемію або пандемію. Для того, щоб убезпечити себе, потрібно пройти планову вакцинацію, вживати багато продуктів з високим вмістом вітаміну С, уникати контактів з носіями вірусу.

Перші ознаки грипу: що робити

Як виглядають перші ознаки грипу?

Розпізнати грип можна за низкою унікальних ознак. Незважаючи на те, що багато хто плутає його з простої застудою, спільного у захворювань дуже мало. Грип не лікується антибіотиками: для його лікування лікарі призначають спеціальні противірусні, імуномодулюючі, інтерферонсодержащіе ліки.

Першими ознаками грипу є:

 • підвищення температури до 39-40 градусів;
 • ломота в тілі, біль у м’язах і суглобах, сильна слабкість;
 • почервоніння очей, чутливість до яскравого світла;
 • головний біль, запаморочення;
 • озноб, рясне потовиділення.

При перших ознаках грипу найкраще звернутися до лікаря – тільки він зможе підібрати оптимальні засоби для лікування. Перед походом в поліклініку можна виконати ряд рекомендацій.

 1. Дотримуватися водний баланс, щоб не призвести до зневоднення і без того слабшає організм. Хворому потрібно пити негазовану воду, несолодкий чай, некислий сік.
 2. Відмовитися від шкідливих звичок. Пацієнту не можна пити каву, курити, вживати алкоголь або солодку газовану воду.
 3. Постільний режим. Навіть якщо вам здається, що ваше стан добрий, обов’язково візьміть лікарняний. Ні в якому разі не переносите вірус «на ногах» – виникнуть ускладнення.
 4. При сильному лихоманці покладіть хворому холодну вологий рушник на лоб. Пі бажанні можна прийняти жарознижуюче, але сильно збивати температуру не варто.
 5. Не варто людини сильно укутують – так можна зробити тільки гірше.

Вчасно діагностують грип

Для того, щоб не заробити ускладнень і швидко встати на ноги, грип потрібно вчасно діагностувати. Допоможе в цьому експрес текст на грип Cito Test Грип:

 • він відрізняється 99,9% точності;
 • результат доступний вже через 10 хвилин;
 • реагує на штами групи А і В, виявляє всі відомі варіації грипу.

Доставка Новою поштою, Укрпоштою

Оберіть місто, де бажаєте придбати Тест на грип