Як розпізнати грип або ГРВІ

ГРВІ – Гострі Респіраторні Вірусні інфекції – можуть викликатися такими збудниками як вірус грипу, парагрипу, аденовірусу, респіраторно-синцитіальних вірус і т.д. Всі вони сезонні захворювання, які в основному проявляють себе в холодну пору року. При цьому грип може розвиватися в епідемію або навіть пандемію.

Грип відрізняється високою небезпекою для людини. Особливо це стосується групи ризику: дітей віком до 5 років, літніх, вагітних і людей з хронічними захворюваннями. Його небезпека полягає в можливості виникнення ускладнень (пневмонії, отити, фарингіти, бронхіти, плеврити, менінгіти) які потім важко піддаються лікуванню.

Як розпізнати грип або ГРВІ

Чим відрізняється грип від ГРВІ?

Відмінність грипу від інших ГРВІ криється в симптоматиці. Але важливо відзначити і те, що процес лікування істотно відрізняється. Грип ні в якому разі не лікується антибіотиками, для боротьби з ним виписуються специфічні противірусні препарати, імуномодулятори та ряд інших симптоматичних препаратів. Для лікування інших ГРВІ можуть підійти навіть народні методи.

  1. Хвороба проявляється по-різному. Грип буквально збиває людину з ніг, його стан погіршується різко і несподівано. Симптоми при інших ГРВІ наростають поступово: спочатку з’являється чхання, потім – нежить, біль у горлі та кашель.
  2. Підвищення температури тіла. Якщо у людини присутній вірус грипу, то температура тіла зростає до 39-40 градусів. Збивати її до низьких показників лікарі не рекомендують, так як це ознака боротьби організму з вірусом.
  3. Симптоми інтоксикації. Так як в організмі людини з’являється вірус, і імунна система починає з ним боротися, проявляються специфічні симптоми інтоксикації. Спостерігається це тільки при грипі – може знизиться апетит, початися блювота і діарея.
  4. Дискомфорт в тілі. Якщо у людини грип, то він буде відчувати біль і ломоту в суглобах і м’язах. Больові відчуття з’являться і в органах зору: очі почервоніють і стануть чутливими до занадто яскравого світла.
  5. Головний біль, запаморочення. Сильний головний біль з локалізацією в лобовій частині і скронях – явна ознака грипу. У рідкісних випадках людина може втрачати свідомість і марити.

Як точно визначити грип?

Дуже важливо в короткі терміни з’ясувати грип у пацієнта чи ні, так як це знизить ризик виникнення ускладнень після грипу, і дасть можливість вчасно ізолювати хворого, що дозволить запобігти подальшому поширенню інфекції. Щоб точно визначити, грип чи у хворого, можна скористатися спеціальним експрес-тестом. Cito Test Грип допоможе в цьому:

  • його точність досягає 99,9%;
  • він доступний в аптеках і простий у використанні;
  • результати доступні вже через 10 хвилин після застосування;
  • чутливий до штамів групи А і В.

Доставка Новою поштою, Укрпоштою

Оберіть місто, де бажаєте придбати Тест на грип