Як визначити грип або ГРВІ

Грип та ГРВІ – два поняття, які дуже багато хто не розрізняють. Варто відразу сказати, що ГРВІ – термін загальний розшифровується як Гострі Респіраторні Вірусні інфекції. ГРВІ викликають різні збудники: вірус грипу, парагрип, аденовірус, респіраторно-синцитіальних вірус ін. Сьогодні відомо до 300 різновидів збудників ГРВІ. Незважаючи на загальні риси в прояві захворювань, грип все ж істотно відрізняється від інших ГРВІ.

Грип відрізняється високою можливістю зараження в порівнянні з іншими ГРВІ. Через кожні два роки виникають епідемічні спалахи грипу в нашій стані, іноді вони переростають в пандемії. Вірус небезпечний виникненням ускладнень після грипу, які не так вже й просто вилікувати. Зачіпають вони центральну нервову систему, серце, м’язи, дихальну систему, нирки.

Чим відрізняється інші ГРВІ від грипу?

Дуже часто грип і ГРВІ схожі за симптоматикою, але є ознаки які суттєво відрізняють їх один від одного. Крім цього, у них і різні методи лікування: для цілком підійдуть народні засоби, а для грипу – виключно медикаменти. Найчастіше лікарі призначають противірусні препарати, імуномодулятори та симптоматичну терапію.

Відрізнити грип від ГРВІ можна по ряду ознак.

  1. Перебіг хвороб. Все ГРВІ розвиваються поступово: спочатку виникає чхання, нежить, потім болить горло і починається кашель. Грип же починається несподівано: людина в буквальному сенсі валиться з ніг без видимої причини.
  2. Підвищення температури. При грипі температура підвищується істотно і дуже високо – аж до 39-40 градусів. Чого не можна сказати про інші ГРВІ: температура тіла становить максимум 38,5 градусів.
  3. Характер нежиті та кашлю. Нежить при ГРВІ болісний: виділення рясні, вони приносять дискомфорт, так як людині важко дихати через ніс. При цьому кашель не можна назвати надто сильним. При грипі все з точністю навпаки: обидва симптому з’являються тільки на другий-третій день. Нежить несильний, а кашель дуже надсадний, характеризується нападами, викликає біль в грудях.
  4. Головний біль, запаморочення. Ці два симптоми можуть виникати тільки при грипі, причому больові відчуття досить різкі і сильні.

Як визначити грип або ГРВІ

Діагностуйте грип вчасно

Щоб убезпечити себе і свіх близьких, грип потрібно визначати вчасно і відразу ж починати лікування. Своєчасна діагностика дуже важлива для попередження виникнення ускладнень, особливо це важливо для пацієнтів з групи ризику: вагітні, діти до 5-ти років, пацієнти з ослабленим імунітетом, пацієнти з хронічними захворюваннями. Для того щоб правильно поставити діагноз допоможе експрес-тест Cito Test Грип, який можна придбати в аптеках:

  • він відрізняється високими показниками точності – 99,9%;
  • простотою використання;
  • результат доступний вже через 10 хвилин після проведення;
  • чутливий до штамів груп А і В.

Доставка Новою поштою, Укрпоштою

Оберіть місто, де бажаєте придбати Тест на грип