Грип при вагітності

Грип – інфекційне захворювання, яке може викликати у вагітних жінок незворотні наслідки. Особливо небезпечний грип в першому триместрі, коли починають формуватися внутрішні органи плоду і захворювання може викликати патології плода. Також небезпечні для вагітних ускладнення, що виникають після грипу. Хвороби можуть зачіпати нервову систему, нирки, дихальні шляхи, м’язи, кровоносну систему і інші органи. Саме тому жінкам в цікавому положенні лікарі рекомендують постійно зміцнювати імунну систему, щоб значно знизити ризик захворювання. Намагайтеся не знаходиться в місцях скупчення людей, щоб не стати носієм вірусу.

Чому грип небезпечний для вагітних?

Найбільшу небезпеку грип представляє саме в перший триместр вагітності. У цей період починають розвиватися внутрішні органи у плода, а вірус може привести до серйозних патологій. Але можуть виникнути і більш серйозні наслідки: при неправильному лікуванні вагітність може перерватися.

  1. Після перенесеного грипу обов’язково потрібно здати аналізи. Так як грип – захворювання небезпечне, вагітним після перенесеного вірусу варто здати цілий комплекс аналізів. Необхідно узгодити з терапевтом терміни і зробити УЗД, здати кров на ХГЧ, АФП, естріол. Це потрібно для того, щоб простежити за тим, чи нормально переніс дитина захворювання.
  2. Ліки необхідно підбирати правильно. Для того, щоб мінімізувати ризик, майбутній мамі варто виключити самолікування. Спеціальний комплекс препаратів може підібрати тільки компетентний лікар, так як вагітним дозволено тільки певний спектр медикаментів.
  3. Небезпека грипу для дитини. Починаючи з другого і третього триместру захворювання на грип вже не так небезпечно для вагітності в цілому. Але перенесений вірус може негативно відбитися на стані плода: у малюка можуть з’явитися відхилення і схильність до різних захворювань з перших років життя.
  4. Необхідний контроль доктора. Якщо ви виявили у себе перші ознаки грипу, необхідно терміново звернутися до лікаря. Вагітні потребують підвищеної уваги, щоб у дитини не виникло ніяких патологій.

Грип при вагітності

Як визначити наявність вірусу грипу?

Щоб точно дізнатися, чи не заразилися ви грипом, потрібно провести самостійний експрес-тест. Допоможе в цьому випадку Cito Test Грип:

  • він відрізняється точністю в 99,9%;
  • результати готові вже через 10 хвилин;
  • чутливий до штаму групи А і В.

Доставка Новою поштою, Укрпоштою

Оберіть місто, де бажаєте придбати Тест на грип