Грип – це єдина інфекція, що викликає щорічні епідемії, має глобальне поширення і є найбільш розповсюдженою інфекційною хворобою в усьому світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, за рік у світі реєструється близько 3-5 млн випадків важкої хвороби, спричиненої грипом, та від 290 тис. до 650 тис. смертельних випадків, зокрема внаслідок ускладнень. Грип А був відкритим найпершим – ще у 1933 році. Грип А може викликати ускладнення та при неправильному лікуванні привести до смерті.
Характеристики грипу А
На відміну від грипу В, грип типу А виникає частіше: спалахи епідемії виникають один раз на два роки. Для правильного лікування потрібно обов’язково звернутися до лікаря: лише він зможе правильно назначити специфічну противірусну терапію.
- Грип з’являється зненацька. Стан людини погіршується різко: якщо вранці все було добре, то вже у другій половині дня самопочуття може стати дуже поганим.
- Підвищена температура тіла. Для грипу А, як і для інших, характерне швидке підвищення температури тіла аж до 39-40 градусів. При цьому з’являється озноб, лихоманка, судоми, пітливість.
- Головний біль, запаморочення. Грип А супроводжується сильним головним болем, що виникає в районі лобу та скронь. Іноді виникає запаморочення.
- Симптоми інтоксикації. При грипі іде дуже сильна інтоксикація організму, оскільки при потраплянні віруса грип наша імунна система починає активну боротьбу з ним і клітини-захисники руйнуються разом з вірусом. Речовини, які вивільняються або виробляються в результаті цього процесу, надають токсичну дію на наш організм, і загальне самопочуття погіршується. Саме тому може виникати нудота, блювота, діарея, зникає апетит.
- Дискомфорт по всьому тілу. Під час грипу людина відчуває слабкість по всьому тілу, біль у м’язах, це все також наслідки інтоксикації.
- Почервоніння очей. Грип А проявляється і через почервоніння очей. Вони стають чутливими до яскравого світла, починають боліти.
- Нежить та кашель. Ці симптоми виникають через кілька діб. Нежить несильний, а кашель викликає дискомфорт: він затяжний, може викликати приступи.
Як діагностувати грип?
Своєчасна діагностика грипу вкрай важлива, адже це дозволяє вчасно розпочати необхідне лікування та уникнути безпідставного призначення антибіотиків. Можна провести самостійну діагностику в домашніх умовах, придбавши тест на грип Cito Test Грип:
- його точність досягає 99,9%;
- простий у використанні;
- результат готовий вже за 10 хвилин;
- чутливий до грипу А та В.